Transport lodówki Warszawa

No Image

Transport lodówki warszawa

 • Jak przewozić lodówkę?

 • Jak transportować lodówkę?

 • Czy można przewozić lodówkę na leżąco?

 • Ile lodówka musi stać po transporcie?

Na wszystkie pytania odpowiada nasz wieloletni pracownik, doświadczony w transporcie i przeprowadzkach międzynarodowych.

Artykuł poświęcony jest 2 częściom:

 • Przygotowanie lodówki do transportu

 • Transport lodówki warszawa

Jeśli jesteś w trakcie przeprowadzki do nowego miejsca, transport lodówki warszawa może okazać się jednym z trudniejszych zadań, podczas całego procesu relokacji.

Przy odrobinie planowania i niewielką pomocą (wózków i pasów transportowych) można bezpiecznie przewieźć lodówkę, chroniąc zarówno siebie, jak i urządzenie. Jeśli nie posiadają Państwo odpowiedniej wiedzy jak transportować lodówkę, lepiej zaufać profesjonalistom, zamówić usługę bagażówka warszawa i uchronić urządzenie przed ewentualnym uszkodzeniem.


Część 1Przygotowanie lodówki do transportu

Opróżnij lodówkę z całej zawartości.

Zanim spróbujesz przewieźć lodówkę, to najlepiej spakować produkty do zewnętrznego pojemnika lub lodówki turystycznej. Upewnij się, że zarówno lodówka jak i zamrażarką  są wolne od żywności, przypraw, kostek lodu itp. produktów. Usuń elementy umieszczone na zewnątrz lodówki, takie jak magnesy.

Zwiń przewód zasilania, a następnie sklej go w ciasną wiązkę,  aby  pozostawał  na swoim miejscu podczas transportu.

Odłącz lodówkę.

Można również zdecydować się zabezpieczyć półki w miejscu taśmą zamiast usuwać, ale zaleca się, aby usunąć je całkowicie i zapakować je oddzielnie. W zależności od swojej lodówki,  choć może to być dobrym rozwiązaniem. Jeśli są one dość bezpiecznie zamontowane.

Usuń półki  z lodówki

Najpierw usuń wszystkie komponenty, z wnętrza lodówki, półki, tace i inne  ruchome elementy.

Następnie owiń półki w koce transportowe i folie stretch.

Jeśli chcesz, aby przenieść lodówkę w niewielkiej odległości w tym samym pomieszczeniu, np..: przy reorganizacji kuchni. Najlepiej skorzystać z ruchomych rolek, po uprzednim odłączeniu od zasilania, a także opróżnieniu zawartości. Bezpieczniej jest się poruszać przy pustej zawartości, gdyż lodówka jest lżejsza i redukuje się ryzyko przewrócenia lodówki .

Rozmroź i osusz lodówkę

Jeśli w lodówce znajduje się znaczna ilość szronu  w zamrażarce, trzeba rozmrozić ją przed transportem. Należy to zrobić od 6 do 8 godzin przed przybyciem ekipy ADS Przeprowadzki. Najlepiej jest to zrobić w nocy , aby zostało wystarczająco dużo czasu do rozmrożenia.

Zamknij i zabezpiecz drzwi.

Zamawiając usługę taxi bagażowe warszawa do transportu lodówki tę czynność wykonają profesjonalnie nasi pracownicy, abyśmy mieli pewność fachowego zabezpieczenia do transportu.
Podczas zabezpieczania drzwi należy uważać, aby nie przywiązywać zbyt mocno gdyż w ten sposób mogą wyciągnąć się drzwi z zawiasów. Nie zaleca się stosowania taśm pakowych  do zamocowania drzwi, gdyż mogą one doprowadzić do uszkodzenia lakieru na lodówce lub pozostawią brązowy klej na warstwie wierzchniej.

Jeśli transport warszawa jest zaplanowany na dłużej niż jeden dzień, zaleca się, aby utrzymać drzwi lekko otwarte, aby umożliwić przepływ powietrza i zapobiec powstawaniu pleśni.


Część 2Transport lodówki warszawa

Wysuń lodówkę od ściany i przymocuj ją do wózka

W większości lodówek, powinieneś być w stanie podstawić wózek tuż pod,  podnosząc ją delikatnie w razie potrzeby. Upewnij się, że zminimalizowałeś przechylenie podczas podnoszenia lodówki na wózku. Utrzymuj swoją pozycję pionową, aby upewnić się, że olej nie będzie przenikać do rur chłodzących.

Używaj wózków transportowych

Najkorzystniejszym sposobem na przenoszenie lodówki jest użycie wózków transportowych. Bardzo ważne jest aby obsługiwał ciężar lodówki i ułatwił transport, zwłaszcza w przypadku gdy nie ma windy.

Każdy z wózków powinien posiadać pasy i być odpowiednio duży, aby pomieścić dno lodówki w bezpiecznej pozycji. Jest to bardzo ważne, gdyż lodówka powinna być w pozycji pionowej o maksymalnym przechyle 20 stopni, aby uniemożliwić wyciek czynnika chłodzącego.

Jeśli nie posiadasz odpowiedniego wózka transportowego, a jest konieczne znoszenie lodówki po schodach skorzystaj z pasów do przenoszenia ładunków ponadgabarytowych lub zamów usługę transport rzeczy warszawa.

Pochyl lodówkę łagodnie.

Ważne jest, aby poruszać się w kierunku przeciwnym do nachylenia, aby utrzymać większe bezpieczeństwo. Ważne jest aby usługę wykonywały 2 osoby. Transport lodówki  warszawa przez 2 wykwalifikowanych pracowników to koszt około 170 zł.

Nie warto oszczędzać na firma przeprowadzkowa warszawa, gdyż naprawa urządzenia przewyższa szacowany koszt transportu. Na terenie Warszawy naprawa po uszkodzeniu komory chłodniczej + napełnienie gazem oscyluje w granicy 280 zł.

Umiejscowienie lodówki na przestrzeni ładunkowej pojazdu

Lodówkę należy zabezpieczyć w pozycji  pionowo pasami transportowymi do odpowiednich kotw rozmieszczonych odpowiednio do danej marki samochodu dostawczego

Wyładunek w miejscu docelowym.

Bardzo ważne jest, aby po uprzednim ustawieniu lodówki, pozostawić ją co najmniej na 3 godziny. Pozwoli to na odpowiedni przepływ płynu z powrotem do sprężarki i zapobiegnie uszkodzeniu urządzenia.

Korzystając z usług naszej firmie mogą Państwo liczyć na doradztwo w zakresie planowania przenosin, ustalenia szczegółowego planu relokacji, oszacowania czasu potrzebnego na transport, a przede wszystkim mogą Państwo liczyć na sprawne i profesjonalne wykonanie usługi. ADS Przeprowadzki to nie tylko profesjonalny transport lodówki, oferujemy także przeprowadzki mieszkań i biur.

 

 • ks. Jerzego Popiełuszki 19/21 lok. 304
 • 01-595 Warszawa
 • Pon-Sob
 • 08:00-18:00
 • E-mail
 • ads.przeprowadzki@gmail.com

Enter your keyword